Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

SEO Nedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 SEO Nedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor SEO Nedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?

SEO, kısaca arama motoru optimize etme yani; web sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkmasına olanak tanır. Özellikle e-ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin, rakiplerine oranla daha fazla ön planda olabilmek için ihtiyaç duyacakları işlem olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Peki, bu faaliyet için nasıl bir yönteme ihtiyaç duyulur ve kimden destek istenir, detaylara geçelim:

Esnek Reklam Alanı
 

SEO Ajansı ve Danışmanları

İlgili alan için yapılacak araştırmalarda, destek alınacak ajans ve bağlı danışmanlar olduğunu belirtmek isteriz. Yapılacak araştırma neticesinde, en uygun ajans ve SEO uzmanını neye göre belirlemeli, uzun soluklu gerçekleştirilecek bu konu hakkında nelere dikkat etmeliyiz? Bu sorunun cevabı kuşkusuz, profesyonelce yaklaşan ve sizi, siz kadar düşünen kişilerden destek alınması olacaktır. Bunu belirlemek için uzmanın, konuya hakimiyeti ve yapacağı tespitler için yönelteceği soruların somut ve çözüm odaklı olması sürecin doğru yönetilmesi adına önemli olduğu biliniyor.

SEO Uzmanı Hangi Sorularla Müşterilerine Yaklaşmalıdır?

1) Daha Önce SEO Çalışması Yaptırdınız Mı?

Bu soruya verilecek cevap evet ise; önceki hizmetten memnun kalınmamış, amatör bir yaklaşıma maruz kalındığından; tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir yaklaşımla birlikte, sunulacak fiyat ve satış sonrası desteği konusunda ikna edici yaklaşım sergilenmedir.

Sorunun cevabı hayır ise; iş biraz daha kolaya indirgenebilir ve ilk etapta müşterinin güvenini kazanmak adına esnek fiyat uygulaması, belirli süreli ücretsiz uygulama vbç gibi çözümler sunulabilir.

2) Kısa Sürede ‘Sıfırdan-Zirveye’ Olmayacağına Dair Bilgiye Sahip Misiniz?

Bu soru aslında, dikkat edilmesi gereken bir soru çünkü eğer; ‘paketi satın alın yarın tepedesiniz’ ve/veya ‘her platformda siz gözükeceksiniz’ gibi süslü cümleler kuran kişi ya da kurumlar farklı düşüncelerle hareket etmektedirler. Bu tip çalışmanın uzun soluklu olduğuna müşteriyi ikna etmek, neden-niçin kaygılarına peşinen cevap verebilmek ‘güven’ kazanmak adına önemlidir.

3) Hedef Kitleniz Kimlerden Oluşmaktadır?

Hizmet verilen kitlenin sosyolojik ve coğrafik analizlerini yapıp, doğru kelimeler ile birlikte ve öncelikli tercih edilen ürünler dikkate alınarak, hazırlık süreci daha efektif bir biçimde uygulama safhasına dönüştürebilir.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle